دانش یا تجربه؟کدام یک بهتر است؟

دانش یا تَجربه داشتن؟

آگهی های استخدام را بررسی می کردم تا ببینم با تجربه و دانش من کجا می توانم کاری برای خودم دست و پا کنم؟. یکی پس از دیگری به مشکل بر میخوردم. یکی تجربه می خواست و دیگری سابقه کتبی و دیگری دانش مرا صرفا به داشتن مدرک میخواست. هر کسی در بازار کار حرف از حداقل 3 سال تجربه کاری میزد. تجربه ای که هیچ کدام از جستجوگران فارق التحصیل دانشگاه با خود به همراه نداشتند.

سرانجام خیلی از افرادی که با مدارک فوق لیسانس و دکتری درسشان را تمام می کنند به موسسات آموزشی کنکور و دانشگاهی کشیده می شود. من نمی دانم قرار است این همه آموزش دادن به کجا ختم شود؟ نتیجه و ماحصل کار چیست؟ چرا این همه مهندس پرورش می دهیم؟ چرا ؟

خلاصه ای از آینده یک مهندس اگر به صورت عادی و روتین به خواهد به روند خود ادامه دهد و در نهایت با یک مدرک دانشگاهی و بدون هیچ تجربه وارد دنیای کار بشود چیست؟

سرنوشت نهایی

ساده است شغل هایی که برای یک فرد بی تَجربه در زمینه مهندسی در نظر گرفته اند حقوق و مزایای پایین با ساعت کاری بالا دارند و مجبورید در سطوح پایین مشغول به کار شوید. اما بسیار کم هستند افرادی که تن به چنین کاری می دهند. جمع زیادی حاضرند به مشاغل کاذب روی آورند اما در زمینه کاری خود با شرایط گفته شده فعالیت کنند.

[eltdf_highlight background_color=”” color=””]بازار کار رشته مکانیک[/eltdf_highlight]

باید خود را آماده کنید تا در رده های پایین فعالیت کنید و شاید هم گاهی به کارهای بدنی و دستی روی بیاورید. تجربه به دست آورید و بتوانید رشد کنید و به مدارج بالاتر بروید. اگر فرصت کسب تجربه در یک مجموعه را بیابید می توانید در زمانی نه چندان دور کسب و کار خود را راه بیاندازید و بتوانید کارآفرین باشید به جای آنکه برای دیگران کار کنید.

یادتان نرود تولید شغل از پیدا کردن آن آسانتر شده است.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp